Jeśli potrzebujesz szybkiej porady napisz do naszego eksperta

Błędne dane
Liczba produktów w koszyku: 0 | Suma: 0.00 PLN

Wybierz z listy producentówPoradnik - PŁYNY PIELĘGNACYJNE

Każdy użytkownik soczewek kontaktowych powinien pamiętać o płynach pielęgnacyjnych, które pozwalają na ich odpowiednie przechowywanie i przygotowanie do użycia kolejnego dnia. Takie preparaty zapewniają odpowiednią pielęgnację soczewek, dzięki nim możemy zapobiec rozwojowi licznych drobnoustrojów, które mogą powodować uczycie dyskomfortu.

Przed doborem odpowiedniego płynu należy skonsultować się ze specjalistą oraz zastosować się do jego zaleceń. Niektórym wydaje się, że do oczyszczenia soczewek kontaktowych wystarczy je przemyć pod ciepłą wodą. Jednak jest to myślenie błędne. Soczewki potrzebują odpowiedniej pielęgnacji, o zasadach dotyczących używania i pielęgnacji soczewek kontaktowych przeczytacie w poradniku dotyczącym soczewek kontaktowych. Bieżąca woda nie tylko nie oczyści szkieł, ale dodatkowo je zabrudzi, co spowoduje rozwój niechcianych drobnoustrojów, które mogą podrażniać oko. Dodatkowo należy pamiętać o tym, że każdy płyn pielęgnacyjny jest inny. Na rynku możemy spotkać preparaty proponowane przez różne marki. Każdy preparat ma inny skład, jednak pełni podobne funkcje (dezynfekcja, oczyszczanie, nawilżanie, przechowywanie). Na optyline.pl każdy znajdzie płyn odpowiedni do swoich potrzeb, wszystkie płyny pielęgnacyjne na naszej stronie są najwyższej jakości i sprostają wysokim wymaganiom.

Pamiętać należy także o tym, że płyn pielęgnacyjny, tak jak każdy kosmetyk ma datę ważności. Po terminie przydatności płyn może nie spełniać już swojej roli, może uczulać i podrażniać oko. Należy dodać, że wśród płynów pielęgnacyjnych możemy wyróżnić kilka rodzajów, są to na przykład:

- płyny wielofunkcyjne (jednostopniowe, dwustopniowe),

- płyny oksydacyjne,

- preparaty czyszczące w postaci żelu,

- preparaty enzymatyczne,

- roztwory soli fizjologicznej.

Poniżej znajdują się skrócone informacje dotyczące właściwej pielęgnacji szkieł kontaktowych za pomocą płynów pielęgnacyjnych.


Pielęgnacja


Do dbania o soczewki kontaktowe jest zobligowany każdy ich użytkownik. Bez prawidłowej pielęgnacji używanie szkieł może nie tylko powodować uczucie dyskomfortu, podrażniać oko, ale także uczulać. Zalecanie jest przemywanie, płukanie i dezynfekowanie soczewek każdego dnia, taka pielęgnacja pozwala na usunięcie wszelkich zanieczyszczeń.  Każdą soczewkę należy dokładnie oczyścić. Soczewkę umieścić należy na dłoni, następnie skropić odpowiednim płynem. Proces czyszczenia należy przeprowadzić po dwóch stronach soczewki, delikatnie masując położoną na dłoni soczewkę. Przypomnę tylko, że na rynku znajdują się już płyny, które działają skutecznie bez pocierania.


Dezynfekcja


Dezynfekcja pozwala chronić oczy przed wszelkimi infekcjami, do których może doprowadzić nieodpowiednie podporządkowanie się zasadom higieny podczas zakładania i ściągania soczewek. Proces dezynfekcji nie jest skomplikowany, po uprzednim oczyszczeniu soczewek należy je włożyć do odpowiedniego pojemnika, do którego następnie nalewamy odpowiedniego płynu. Dzięki wcześniejszemu przygotowaniu i takiemu przechowywaniu soczewki kontaktowe będą gotowe do użycia ich następnego dnia.


Nawilżanie


Do nawilżenia oka możemy użyć kropli/ płynów nawilżających, przed użyciem których także należy skonsultować się ze specjalistą. Praca przed komputerem, dym tytoniowy, klimatyzacja, a także suchość oka mogą powodować uczucie dyskomfortu, który nawilżające krople do oczu mogą zniwelować. Więcej o kroplach nawilżających przeczytacie w poradniku dotyczącym kropli nawilżających.

  • Ray Ban
  • Emporio Armani
  • Bvlgari
  • Prada
  • Dolce&Gabbana
  • Vogue
Realizacja: Quatronet.pl