Jeśli potrzebujesz szybkiej porady napisz do naszego eksperta

Błędne dane
Liczba produktów w koszyku: 0 | Suma: 0.00 PLN

Wybierz z listy producentówPoradnik - OKULARY SŁONECZNE

Okulary przeciwsłoneczne nie służą już tylko ochronie naszych oczu przed groźnymi i szkodliwymi promieniami UV. Zyskały miano dodatku, potrzebnego gadżetu, bez którego żaden mężczyzna i żadna kobieta się nie obejdzie. Jak wybrać najlepsze okulary przeciwsłoneczne do kształtu swojej twarzy, nosa? Zarazem na co zwracać uwagę przymierzając się do zakupu tak ważnego dziś elementu garderoby?

W żadnym wypadku nie polecamy kupna okularów przeciwsłonecznych na miejskich straganach, a już na pewno w supermarketach w cenie np. 4,99 zł za parę. Zdrowie nie ma ceny, dlatego chcąc ochronić oczy przed szkodliwymi promieniami należy wybrać się do specjalistycznego salonu, w którym znajdują się wykwalifikowani sprzedawcy, którzy pomogą wybrać odpowiedni model oraz filtr.


Dobre rady


Kupując okulary słoneczne należy zwrócić uwagę na kilka kwestii, przedstawiamy je poniżej, dzięki tym wskazówkom kupowanie nowej pary okularów stanie się banalnie proste.

 1. 1.Przed wybraniem się do salonu optycznego warto zasięgnąć rad specjalisty.
 2. 2.Dobre okulary przeciwsłoneczne powinny ograniczać dopływ ostrych promieni słonecznych do oczu.
 3. 3.Okulary przeciwsłoneczne podobnie jak w przypadku okularów korekcyjnych nie powinny ograniczać widoczności, czy też w przypadku źle dobranych szkieł zafałszowywać kształtów i kolorów.
 4. 4.Ważne jest aby noszenie okularów przeciwsłonecznych nie stanowiło problemu, tym samym okulary słoneczne, tak jak korekcyjne powinny być odpowiednio dobrane, nie za ciężkie, wykonane z dobrych materiałów.
 5. 5.Kupując okulary przeciwsłoneczne należy znać ich zastosowanie, czyli np. czy będzie się ich używać podczas wędkowania, gry w piłkę plażową, czy podczas spacerów po mieście.
 6. 6.Kolejnym istotnym punktem są soczewki powinny być dobrej jakości, świat widziany przez okulary słoneczne powinien być wyraźny i kontrastowy.
 7. 7.Ważnym elementem szkieł przeciwsłonecznych jest zawartość filtrów UV, które mogą podrażniać oko i wywołać niechciany dyskomfort. Specjaliści radzą, aby w mieście używać okularów z mniejszym zaciemnieniem ( np. 25%), niż np. na plaży czy nad jeziorem (np. 50%).
 8. 8.Powłoka antyrefleksyjna, czyli tzw. polaryzacja sprawia, że dzięki niej wszelkie odblaski, odbicia światła nie będą osłabiać/zmniejszać pola widzenia.
 9. 9.Kupując wymarzoną parę markowych okularów nie należy zapomnieć o znaczku CE, który oznacza, że okulary zostały wyprodukowane zgodnie ze standardami UE.
 10. 10.Na końcu, jednak nie mniej ważny element – kształt i wygląd okularów – który należy dopasować do kształtu twarzy, koloru włosów…

Chcąc zadowolenia swoich klientów optyline.pl w swojej ofercie posiada szeroką gamę okularów słonecznych najwyższej jakości. Znaleźć tu można oprawy największej sławy światowych projektantów, np. Solano,  Oakley,  BVLGARI, Ray-Ban, VOGUE, Dolce & Gabbana, D&G, Prada, , Ray-Ban Junior, Vogue Junior, Persol.


Pielęgnacja okularów przeciwsłonecznych


 1. 1.Do pielęgnacji, czyszczenia okularów należy używać przeznaczonych do tego produktów. Na rynku są obecne różne rodzaje płynów, spray-ów, czy nawilżonych chusteczek do pielęgnacji szkieł okularowych. Do oczyszczenia powierzchni szkieł można użyć także ściereczki z mikrofazą.
 2. 2.Czyszczenie okularów przeciwsłonecznych powinno być wykonywane systematycznie.
 3. 3.Do odpowiedniego przechowywania okularów potrzebne jest sztywne etui. W ofercie optyline.pl, w zakładce etui do okularów każdy znajdzie coś dla siebie.
 4. 4.Należy pamiętać o tym, aby nie kłaść okularów soczewkami do dołu – na stole czy też innej powierzchni.
 5. 5.Zakładając okulary warto to robić dwoma rękami, gdyż pozwala to zapobiec deformacji oprawki.
 6. 6.Od czasu do czasu należy oddać okulary do konserwacji, gdyż są takie miejsca, których samemu zwykłą ściereczką się nie wyczyści.

 

 

 • Ray Ban
 • Emporio Armani
 • Bvlgari
 • Prada
 • Dolce&Gabbana
 • Vogue
Realizacja: Quatronet.pl