Jeśli potrzebujesz szybkiej porady napisz do naszego eksperta

Błędne dane
Liczba produktów w koszyku: 0 | Suma: 0.00 PLN

Wybierz z listy producentówPoradnik - SOCZEWKI PROGRESYWNE

Dla tych wszystkich, którzy przekonali się już do używania soczewek kontaktowych mamy kolejną nowość. Są nią soczewki progresywne, które od jakiegoś czasu podbijają Polski rynek. Szkła te można  nosić w każdym wieku, szczególnie są polecane osobom po przekroczeniu 35 roku życia, kiedy to ich jakość widzenia się pogarsza. Z soczewkami progresywnymi ostrość oraz kontrast widzenia nie będzie zanikał. Czytając dobrą książkę, ulubione czasopismo, czy też menu w restauracji - jakość widzenia będzie optymalna, wszelkie niewyrazistości zamienią się w pełne kontrastu i wyraźne znaki. W ofercie optyline.pl znajdują się soczewki progresywne, które sprawią, że z dnia na dzień można zapomnieć o swojej wadzie wzroku.

Soczewki progresywne to szkła z płynną ogniskową, które pozwalają dobrze widzieć przedmioty położone blisko i daleko. Zapewniają doskonałą jakość widzenia także tych przedmiotów, które znajdują się pomiędzy (dzięki nim widać nie tylko drogę, trasę podróży, ale także deskę rozdzielczą, skrzynię biegów, a przede wszystkim znaki drogowe, które są podstawą bezpieczeństwa na drodze). Szkła progresywne stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób, które w życiu codziennym są zmuszone do używania dwóch, czasem i więcej par okularów. Choć ich okres adaptacji może potrwać kilka dni, warto spróbować. Te soczewki dają komfort, jaki trudno sobie wyobrazić - w znaczący sposób ułatwiają codzienne funkcjonowanie.

Soczewki progresywne są cienkie, dzięki czemu łatwo zapomnieć o ich posiadaniu, ich płaskie brzegi sprawiają, że są niemal niewidoczne. Komfort i wygoda, a przede wszystkim lepsza jakość widzenia, to gwarancje użytkowania szkieł progresywnych. Przed zakupem szkieł warto zapoznać się z podstawowymi zasadami użytkowania soczewek kontaktowych, które znajdują się poniżej.


Podstawowe zasady


 1. 1.Przed zakupem szkieł progresywnych należy skonsultować się z lekarzem okulistą, ważne jest odpowiednie dobranie soczewek.
 2. 2.Należy dostosowywać się do zaleceń udzielonych przez specjalistę.
 3. 3.Soczewki progresywne nie mogą być pożyczane, udostępniane innej osobie.


Zasady higieny


 1. 1.Przed każdorazowym użyciem szkieł progresywnych należy dokładnie umyć ręce, jak również dbać o czystość paznokci (im dłuższe paznokcie, tym trudniej założyć i zdjąć soczewkę).
 2. 2.Umyte dłonie należy osuszyć czystym ręcznikiem, co zapobiegnie przeniesieniu drobnoustrojów na powierzchnię soczewki.
 3. 3.Należy pamiętać o tym, że pojemnik do przechowywania soczewek progresywnych powinien być utrzymywany w czystości. 4.Pojemnik powinno się stosować zgodnie z zaleceniami producenta. Wymieniać pojemnik powinno się raz na miesiąc, pamiętając o tym, że przed włożeniem do niego soczewek powinien być dokładnie wyczyszczony i osuszony.
 4. 5.Płyn do przechowywania soczewek powinien być zmieniany codziennie, nie należy go rozcieńczać.
 5. 6.Przed zakupem i użyciem środków do pielęgnacji soczewek progresywnych należy sprawdzić ich datę ważności.
 6. 7.Woda bieżąca nie nadaje się do dezynfekcji, przechowywania oraz nawilżania szkieł progresywnych.


Zasady pielęgnacji


 1. 1.Do pielęgnacji, dezynfekcji oraz nawilżania soczewek należy używać środków do tego przeznaczonych (znajdziecie je w zakładce płyny pielęgnacyjne, krople nawilżające na optyline.pl).
 2. 2.Na rynku dostępnych jest wiele płynów, specyfików, które w zależności od właściwości mogą tylko oczyszczać soczewkę, nawilżać ją lub spłukiwać powstałe podczas użytkowania zanieczyszczenia. Coraz częściej firmy oferują płyny wielofunkcyjne, które zapewniają pełną i odpowiednią pielęgnację szkieł progresywnych.
 3. 3.Po każdym użyciu soczewki muszą być dokładnie oczyszczone, w przeciwnym razie, zarazki i drobnoustroje mogą powodować uczucie dyskomfortu.
 4. 4.Przed każdym dotknięciem soczewek należy przestrzegać odpowiednich zasad higieny (patrz wyżej).
 5. 5.Następnie każdą soczewkę należy oczyścić. Soczewkę umieścić należy na dłoni, następnie skropić odpowiednim płynem. Proces czyszczenia należy przeprowadzić po dwóch stronach soczewki, delikatnie masując położoną na dłoni soczewkę. Przypomnę tylko, że na rynku znajdują się już płyny, które działają skutecznie bez pocierania.
 6. 6.Po oczyszczeniu soczewek należy je włożyć do czystego (przygotowanego wcześniej pojemnika) oraz napełnić go płynem do przechowywania szkieł.
 7. 7.Po wykonaniu tych wszystkich czynności soczewki progresywne są przygotowane do założenia ich dnia następnego.


Stosowanie soczewek a kosmetyki do makijażu


Używanie soczewek kontaktowych nie wymaga rezygnacji z makijażu twarzy. Należy tylko zapamiętać kilka podstawowych reguł.

 1. 1.Makijaż należy robić po założeniu soczewek progresywnych.
 2. 2.Demakijaż należy wykonywać po zdjęciu szkieł progresywnych.
 3. 3.Nie wskazane jest używanie kosmetyków kolorowych – wodoodpornych.
 4. 4.Dla większego komfortu i pewności można używać kosmetyków dla alergików.
 5. 5.Nie należy pożyczać, ani użyczać swoich kosmetyków innym osobom oraz należy sprawdzać ich datę ważności przed zastosowaniem.
 6. 6.Jeśli przed nałożeniem makijażu odczuwalny jest dyskomfort oka, należy zrezygnować z użycia kosmetyków oraz soczewek i niezwłocznie udać się do specjalisty.

Stosując się do wyżej wymienionych zasad pozwoli w pełni skorzystać z wygody, jaką gwarantuje użytkowanie szkieł progresywnych.

 

 

 

 • Ray Ban
 • Emporio Armani
 • Bvlgari
 • Prada
 • Dolce&Gabbana
 • Vogue
Realizacja: Quatronet.pl