Jeśli potrzebujesz szybkiej porady napisz do naszego eksperta

Błędne dane
Liczba produktów w koszyku: 0 | Suma: 0.00 PLN

Wybierz z listy producentówPoradnik - SOCZEWKI KONTAKTOWE

Soczewki kontaktowe mają swoich zwolenników i przeciwników. Komfort ich stosowania sprawia, że z roku na rok przybywa osób, które nie wyobrażają sobie powrotu do noszenia okularów korekcyjnych. Jednak wszyscy Ci, którzy już wybrali szkła kontaktowe powinni zapoznać się z podstawowymi zasadami ich użytkowania. Poniżej znajdują się informacje, które wszystkim użytkownikom soczewek kontaktowych pozwolą bezpiecznie korzystać z funkcjonalności i wygody, jaką gwarantuje ich stosowanie. W ofercie optyline.pl znajdują najlepsze na rynku marki soczewek kontaktowych, które z łatwością można dopasować do indywidualnych potrzeb.


Podstawowe zasady


 1. 1.Przed zakupem szkieł kontaktowych należy skonsultować się z lekarzem okulistą, ważne jest odpowiednie dobranie soczewek.
 2. 2.Należy dostosowywać się do zaleceń udzielonych przez specjalistę.
 3. 3.Soczewki kontaktowe jednodniowe, jak sama nazwa mówi są przeznaczone do jednorazowego użytku, dłuższe ich stosowanie może powodować dyskomfort.
 4. 4.Soczewki kontaktowe dwutygodniowe, miesięczne, trzymiesięczne i roczne wymagają codziennej pielęgnacji.
 5. 5.Soczewki kontaktowe nie mogą być pożyczane, udostępniane innej osobie.


Zasady higieny


 1. 1.Przed każdorazowym użyciem szkieł kontaktowych należy dokładnie umyć ręce, jak również dbać o czystość paznokci (im dłuższe paznokcie, tym trudniej założyć i zdjąć soczewkę).
 2. 2.Umyte dłonie należy osuszyć czystym ręcznikiem, co zapobiegnie przeniesieniu drobnoustrojów na powierzchnię soczewki.
 3. 3.Należy pamiętać o tym, że pojemnik do przechowywania soczewek kontaktowych powinien być utrzymywany w czystości. Pojemnik powinno się stosować zgodnie z zaleceniami producenta. Wymieniać pojemnik powinno się raz na miesiąc, pamiętając o tym, że przed włożeniem do niego soczewek powinien być dokładnie wyczyszczony i osuszony.
 4. 4.Płyn do przechowywania soczewek powinien być zmieniany codziennie, nie należy go rozcieńczać.
 5. 5.Przed zakupem i użyciem środków do pielęgnacji soczewek kontaktowych należy sprawdzić ich datę ważności.
 6. 6.Woda bieżąca nie nadaje się do dezynfekcji, przechowywania oraz nawilżania szkieł kontaktowych.


Zasady pielęgnacji


 1. 1.Do pielęgnacji, dezynfekcji oraz nawilżania soczewek należy używać środków do tego przeznaczonych (znajdziecie je w zakładce płyny pielęgnacyjne, krople nawilżające na optyline.pl).
 2. 2.Na rynku dostępnych jest wiele płynów, specyfików, które w zależności od właściwości mogą tylko oczyszczać soczewkę, nawilżać ją lub spłukiwać powstałe podczas użytkowania zanieczyszczenia. Coraz częściej firmy oferują płyny wielofunkcyjne, które zapewniają pełną i odpowiednią pielęgnację szkieł kontaktowych.
 3. 3.Po każdym użyciu soczewki muszą być dokładnie oczyszczone, w przeciwnym razie, zarazki i drobnoustroje mogą powodować uczucie dyskomfortu.
 4. 4.Przed każdym dotknięciem soczewek należy przestrzegać odpowiednich zasad higieny (patrz wyżej).
 5. 5.Następnie każdą soczewkę należy oczyścić. Soczewkę umieścić należy na dłoni, następnie skropić odpowiednim płynem. Proces czyszczenia należy przeprowadzić po dwóch stronach soczewki, delikatnie masując położoną na dłoni soczewkę. Przypomnę tylko, że na rynku znajdują się już płyny, które działają skutecznie bez pocierania.
 6. 6.Po oczyszczeniu soczewek należy je włożyć do czystego (przygotowanego wcześniej pojemnika) oraz napełnić go płynem do przechowywania szkieł.
 7. 7.Po wykonaniu tych wszystkich czynności soczewki kontaktowe są przygotowane do założenia ich dnia następnego.


Stosowanie soczewek a kosmetyki do makijażu


Używanie soczewek kontaktowych nie wymaga rezygnacji z makijażu twarzy. Należy tylko zapamiętać kilka podstawowych reguł.

 1. 1.Makijaż należy robić po założeniu soczewek kontaktowych.
 2. 2.Demakijaż należy wykonywać po zdjęciu szkieł kontaktowych.
 3. 3.Nie wskazane jest używanie kosmetyków kolorowych – wodoodpornych.
 4. 4.Dla większego komfortu i pewności można używać kosmetyków dla alergików.
 5. 5.Nie należy pożyczać, ani użyczać swoich kosmetyków innym osobom oraz należy sprawdzać ich datę ważności przed zastosowaniem.
 6. 6.Jeśli przed nałożeniem makijażu odczuwalny jest dyskomfort oka, należy zrezygnować z użycia kosmetyków oraz soczewek i niezwłocznie udać się do specjalisty.

Stosując się do wyżej wymienionych zasad pozwoli w pełni skorzystać z wygody, jaką gwarantuje użytkowanie soczewek kontaktowych.

 • Ray Ban
 • Emporio Armani
 • Bvlgari
 • Prada
 • Dolce&Gabbana
 • Vogue
Realizacja: Quatronet.pl